עיריית חיפה חשודה בהפעלת מזבלה פיראטית

עיריית חיפה חשודה בהפעלת מזבלה פיראטית

המזבלה הפיראטית פעלה בקריית חיים, בין עצים ירוקים ולא רחוק ממוסד שיקומי לעיוורים.

 
המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פשטה על אתר פסולת פיראטי שעל פי החשד, הופעל על ידי עיריית חיפה בעצמה. המזבלה הפיראטית פעלה בקריית חיים, בין עצים ירוקים ולא רחוק ממוסד שיקומי לעיוורים.
הפעילות המנוגדת לחוק, שלא תואמה כלל עם המשרד להגנת הסביבה, התגלתה במהלך סיור שגרתי שקיים מפקח המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה. במקום למצוא במקום כלי עבודה של עברייני סביבה מוכרים, הופתע המפקח כשהבחין שהמשאיות והשופל הפועלים במקום הם של לא אחרת מאשר עיריית חיפה. הכלים הכבדים אף היו ממותגים עם מדבקות של העירייה.
על פי החשד, האתר התנהל כתחנת מעבר לפסולת לכל דבר. טנדרים ומשאיות של העירייה הגיעו למקום ושפכו בו פסולת. משם נאספה חלק מהפסולת במשאיות גדולות לאתרי ההטמנה. כל זאת ללא שום תשתית לטיפול בפסולת ומניעת זיהום הנדרשת מכל אדם המעוניין להפעיל אתר פסולת. בין הסיורים, גילה המפקח כי האתר הפיראטי רק הלך ומתרחב. 
בחודש שעבר פשטו על המקום מפקחי המשטרה הירוקה בפיקודו של עבד מחאמיד, רכז צוות חיפה במשטרה הירוקה. המפקחים החרימו כלי רכב כבדים של העירייה שנתפסו בשעת העבירה. ואף זיהו עדויות לפיהן במקום הושלכה גם פסולת ביתית ואותרו גם שרידים של נוזלי פסולת מזהמים (תשטיפי פסולת) .
מיד עם הפשיטה הגיעו למקום נציגים בכירים מעיריית חיפה שטענו כי הם בדיוק התכוונו לפנות את הפסולת מהמקום. זאת על אף שדקות לפני הפשיטה שוב השליכה העירייה פסולת במקום. 
מפעילי המשאית והשופל נלקחו לחקירה. בנוסף, צפויות חקירות של בכירים ובעלי תפקידים בעירייה. 
 


פי.סי.חץ