נתפסו למעלה מ-150 מיכלי גז פיראטי  במפרץ חיפה

נתפסו למעלה מ-150 מיכלי גז פיראטי במפרץ חיפה

מפקחי אגף פיקוח ובטיחות של מינהל הדלק והגז במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים בשיתוף עם משטרת חיפה ערכו מבצע אכיפה נגד עברייני גז באזור חיפה.

בפעילות שתוכננה על ידי משטרת חיפה ובסיוע מפקחי אגף פיקוח ובטיחות של מינהל הדלק והגז במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים נתפס מחסן גפ"מ ללא היתרי כיבוי אש ולא היתר ממנהל הגז. בנוסף, באותו מתחם נמצאו שתי משאיות עם מיכלי גפ"מ בשלל גדלים ומכלל החברות, אחת המשאיות היתה סגורה לגמרי (סיכון כפול). 
בסיכום המבצע, נתפסו במחסן 90 מיכלי 12 ק"ג ו-10 מיכלים של 48 ק"ג. במשאית הפתוחה נתפסו  15 מיכלים של 12 ק"ג. במשאית הסגורה נתפסו 41 מיכלים של 12 ק"ג ועוד 2 מיכלים של 48 ק"ג. המכלים סומנו והוחרמו על ידי אנשי אגף פיקוח ובטיחות. שלושת המעורבים נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה שבסופה ייפתחו לשלושה תיקי חקירה על עיסוק ללא רישיון.
אין ספק כי המבצע הנ"ל מנע אירוע חמור עוד יותר של פיצוץ גז כדוגמת המחסן הפיראטי שהתפוצץ לפני מספר חודשים באזור חדרה ובו נפצעו שלושה אנשים. תופעת רכישת גז או שירותים ממתקין או משווק גז פיראטי הינה תופעה מסוכנת ביותר, שאינה חוקית. לשם אספקת גז בטיחותית, אמינה וחוקית, משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים ממליץ לציבור הרחב להתקשר אך ורק עם ספק גז מורשה, מבין אלו המופיעים ברשימת ספקי הגז המורשים בישראל ומפורסמת באתר משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. 
 


פי.סי.חץ