חדש ברחובות רמת-גן:

חדש ברחובות רמת-גן:

פחים כתומים לאיסוף אריזות

רמת גן הצטרפה לאחרונה לרשימת הערים אשר תושביהן פועלים להפרדת פסולת אריזות כחלק מיישומו של חוק האריזות. המהלך החל בשבוע החולף עם הצבת פחים כתומים אשר יצטרפו למתקני המיחזור שכבר קיימים בעיר. הפח הכתום מיועד לאריזות ריקות, והוא יוצב בהדרגה בשכונות ברחבי העיר, ובשלב ראשון בשכונות שבהן בנייה רוויה.
בכך מצטרפת רמת גן לרשימת הערים בישראל אשר תושביהן פועלים להפרדת פסולת אריזות כחלק מיישומו של חוק האריזות. בעירייה מציינים כי, מהלך זה מהווה המשך ישיר למאמצים לקדם את הנושא הסביבתי ולשפר את איכות החיים בעיר. לקידום והטמעת הנושא פועלת העירייה בשיתוף תאגיד מיחזור האריזות “תמיר” והמשרד להגנת הסביבה.
עם הצבתם של הפחים הכתומים הראשונים בעיר, אמר ראש העיר, ישראל זינגר: “רמת-גן היא עיר הגנים הירוקה ואצלנו איכות הסביבה אינה רק סיסמה, אלא היא דרך חיים. על כולנו מוטלת האחריות למחזר, להפריד פסולת ולהפוך את המקום שבו אנו חיים לנעים יותר. עכשיו, עם כניסתו של הפח הכתום לרחובות העיר, נוכל גם לעשות זאת בקלות רבה יותר וביעילות”.
המהלך מבוסס על חוק האריזות שחוקק בשנת 2011, המחייב את הרשויות המקומיות להתוות הסדרי הפרדת פסולת אריזות, וכן לקבוע את אופן איסוף ופינוי פסולת האריזות שהופרדה.
הפחים הכתומים מיועדים לכלל האריזות הביתיות כמו: אריזות מזון, שקיות פלסטיק, קופסאות שימורי, קרטוני משקה וחלב, אריזות מוצרי חלב, אריזות של מוצרי טיפוח וניקיון.
הצבת הפח הכתום תנגיש את הליך מיחזור פסולת האריזות לתושבי רמת גן, ותאפשר להם לקחת חלק ביצירת סביבה ירוקה באמצעות הפרדת הפסולת לזרמים שונים ובכך להגדיל את כמות הפסולת הממוחזרת ולסייע בצמצום כמויות הפסולת המועברת להטמנה ומזיקה לסביבה.
את כניסתו של הפח הכתום לרחובות העיר מלווה מהלך הסברתי נרחב, הכולל הסברה בבתי הספר ובגני הילדים, חלוקת ערכות הסברה בבתי המשפחות ומסע פרסום צבעוני ששוטף את העיר בימים האחרונים.
הפח הכתום לאריזות, הפח הכחול לנייר, הפח הסגול לאריזות זכוכית, מיחזורית לבקבוקים ומתקנים לקרטון טקסטיל ופסולת אלקטרונית.


פי.סי.חץ