ארבעה מפעלים זכו בתחרות “תעשייה בסביבה” בפרויקט התאומות

ארבעה מפעלים זכו בתחרות “תעשייה בסביבה” בפרויקט התאומות

לאחרונה נערך אירוע סיום פרויקט התאומות (Twinning), יוזמה של האיחוד האירופי, שמטרתה לסייע בין השאר ל”מדינות שכנות” לאמץ וליישם רגולציה המבוססת על חוקי האיחוד האירופי.

הפרויקט נערך בשנה וחצי האחרונות במימון האיחוד האירופי, בסך 900 אלף יורו במטרה לסייע לישראל להקים מערך רישוי ופיקוח סביבתיים לתעשייה על פי המודלים המתקדמים הקיימים במדינות האיחוד האירופי. במסגרת הפרויקט הוביל המשרד להגנת הסביבה את רפורמת הרישוי הירוק שאושרה בממשלה ותאפשר הליך יעיל ומהיר למתן היתר סביבתי אחיד לתעשייה במקום שורה של אישורים שונים הנדרשים כיום.
מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה, דוד לפלר ציין כי הוא רואה “חשיבות מיוחדת להטמעת הסטנדרטים האירופאיים של רישוי משולב, המבטא תפיסה לפיה צמיחה כלכלית ושמירה על הסביבה הולכים יחד כפי שהוכח באירופה”.
שגריר האיחוד האירופי, לארס פאבורג-אנדרסן אמר בפתיחת האירוע: “פרויקט התאומות (TWINNING), שמומן על-ידי האיחוד, יחזק את המאמצים המשותפים למלחמה נגד זיהום האוויר ולכיבוד הסביבה, וכמו כן הביע שביעות רצון מכך שהפרויקט הכיר בחקיקה האירופית כמקור התייחסות מרכזי בתחום הגנת הסביבה.
באירוע הוצגו גם זוכי תחרות “תעשייה בסביבה”, תחרות שיזם המשרד בשיתוף התאחדות התעשיינים בישראל, במטרה למנף את קידום הגנת הסביבה בקרב מפעלי תעשייה בארץ. במוקד התחרות עמדו פרויקטים לשיפור ביצועים סביבתיים, שחסכו עשרות מיליוני שנים בחמש השנים האחרונות לארבעת המפעלים הזוכים: החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע”מ (קוקה-קולה ישראל), על פרויקט להתייעלות בשימוש במים ובאנרגיה, פז שמנים וכימיקלים בע”מ, על פרויקט להפחתת ייצור פסולת מסוכנת ולהתייעלות במים ובאנרגיה, נשר מפעלי מלט ישראליים בע”מ - מפעל נשר רמלה, על בניית מערך לקליטה והזנה של פסולת לשימוש כדלק ותרמוקיר תעשיות (1980) בע”מ, על פרויקט להפחתת ייצור פסולת ושימוש חוזר בפחת וכן על פרויקט התייעלות באנרגיה.
 


פי.סי.חץ