אוק-טרי רכשה את ואוליה ישראל בחצי מיליארד דולר

אוק-טרי רכשה את ואוליה ישראל בחצי מיליארד דולר

חברת ההשקעות הבינלאומית אוק-טרי (Oaktree) הודיעה על השלמת עסקה ראשונה בישראל, כשרכשה את פעילותה המקומית של ואוליה - במשותף עם ההנהלה המקומית, בראשותו של המייסד, אורי שטרקמן.

עוד בחודש יולי 2014 הודיעו הצדדים על כוונתם להתקשר בהסכם, ובחלוף כשמונה חודשים, נתקבלו כל האישורים הרגולטורים, נסתיימה בהצלחה בדיקת הנאותות והמשא ומתן בין הצדדים הבשיל לכדי הסכם מחייב. את המימון לעסקה הוביל קונסורציום של בנקים בהובלתו של בנק הפועלים. 
 סכום העיסקה לא נמסר והוא מוערך בסכום של כ-500 מיליון דולר, שמומן ברובו בהלוואה מבנק הפועלים.
אוקטרי ממשיכה, כל העת, לאתר הזדמנויות ולבחון עסקאות נוספות בישראל והיא מקווה כי כבר בעתיד הקרוב מאמציה יישאו פרי והיא תוכל לגדיל את השקעותיה ודריסת רגלה בשוק הישראלי.                                                                                                                          
ואוליה שמעסיקה כ-2,000 עובדים בישראל, מציינת מעל ל-20 שנות הצלחה בשיפור הסביבה בארץ. 
הקבוצה נחשבת לחלוצה בתחומי איכות הסביבה והתשתיות, בין השאר, הקימה את מתקן התפלת המים הראשון בישראל (אשקלון) כמו גם שותפה להקמת תחנת הכח הפרטית הגדולה ביותר בישראל (OPC מישור רותם). בעבר הקימה את הרכבת הקלה בירושלים, הראשונה והיחידה בישראל. כל זאת בנוסף לפעילויותיה הענפות בניהול סקטור האשפה. הקבוצה מתכננת להמשיך ולפתח את שלושת הסקטורים המרכזיים של פעילותה כמו גם לקדם פתרונות חדשניים בתחומי טיהור הקרקעות, המרת אשפה לאנרגיה ומערכות אנרגיה יעילות.
ישנה דרישה גדלה והולכת לשיפור התשתיות בסקטורים של מים, אנרגיה ובמיוחד - אשפה הודות לקצה הצמיחה החיובי של הכלכלה הישראלית. הידע המעמיק של ואוליה ישראל בנוגע לסקטורים אלו בכלל ולצרכי השוק הישראלי בפרט, איכות מנהליה, ויכולותיה המוכחות בביצוע פרוייקטים מורכבים בתחום הסביבה, בשילוב עם ההתמחות המקצועית הבינלאומית של אוקטרי - צפויים להפוך את ואוליה לשחקנית משמעותית עוד יותר בתחום התשתיות בישראל. 
אורי שטרקמן, מייסד ויו”ר קבוצת ואוליה ישראל: “בעשרים שנות פעילות מוצלחות של ואוליה בישראל הבאנו לשינוי אמיתי וחיובי לסביבה בארץ. כדי להרחיב משמעותית את הפעילות בשנים הבאות, יזמנו מהלך להבאת משקיע בקנה מידה בינלאומי. אנחנו גאים בשותפה החדשה שלנו, אוק- טרי, שכניסתה לארץ מהווה בשורה נפלאה למשק הישראלי. נמשיך לפעול לשיפור איכות הסביבה בישראל”.
 
 
 


פי.סי.חץ