בית הספר האקולוגי ביבנה ייחנך בחודש ספטמבר

בית הספר האקולוגי ביבנה ייחנך בחודש ספטמבר

בעיר יבנה מוקם בימים אלה בית הספר האקולוגי, אשר ייחנך בפתיחת שנת הלימודים הבאה על שטח של כ-2,700 מ”ר בשכונת נאות-רבין, בתכנון ייחודי, מודרני ופורץ דרך של האדריכל משה רז.

 ההחלטה על הקמת בית הספר, הינה המשך למדיניותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי המאפשרת ייחודיות לימודית והתאמה אישית לכל תלמיד.
בית הספר החדש מוקם ע”י עיריית יבנה ברחוב הנחשול כבית ספר יסודי, שלישי בשכונה. בית הספר יכלול 18 כיתות אם (3 כיתות לכל שכבת גיל), מעבדות, תקשוב, ספריה, חדרי עזר ללימוד יחידני, חדרי מורים ומקלוט תקני. השנה חנכה העירייה את בית הספר לאמנויות ע”ש לאה גולדברג ובשנת 2012 נחנך בשכונה בית הספר הירוק ע”ש רבין. בנוסף מקימה העירייה בימים אלה 15 גני ילדים, בית ספר למוסיקה ע”ש בן גוריון, ובית ספר לטבע ע”ש ביאליק.      
בית הספר האקולוגי נבנה מתוך רעיון תכנוני ייחודי, מודרני ופורץ דרך.  בית הספר בנוי בצורה מדורגת, תחום על-ידי קירות משולשים כאשר כל מפלס ‘’מנצל’’ את הגג שמתחתיו ליצירת מרחב שימושי וירוק היכול להתווסף ככיתת חוץ פתוחה ולשימוש מיטבי של הילדים בהפסקות. לבניין צורה אדריכלית לא שגרתית המבוססת על משולשים המבטא חשיבה “מחוץ לקופסה”, תרתי משמע, שמבוצעת בפרויקט זה לראשונה. 
המראה הנשקף מבנייני המגורים הגובלים עם בית הספר יהיה של מרחבים ירוקים שוקקי חיים שיחליפו את הגגות המשמימים עם הבטון והמזגנים.  
בית הספר תוכנן ע”י האדריכל משה רז ומתכנן עמית, אדריכל אליאב זכרוביץ’ מתוך תפיסה כי להימצאות בסביבה פיזית לא קונבנציונלית יש השפעה חיובית על יצירתיות התלמידים. למרות צורתו הייחודית, הבניין יעיל ונגיש מבחינה הנדסית ואדריכלית. לצד מבנה בית הספר חצר גדולה במיוחד שתכלול מגרשי ספורט, מרחבי שהייה, כינוס תלמידים, חנייה וכדומה. עם סיומו יהווה מבנה בית הספר אבן דרך באדריכלות של מבני ציבור ובתי ספר בפרט. בית הספר מוקם לצד מבני חינוך נוספים (מעון יום וגני ילדים) ולצד בינויו יפותחו התשתיות ודרכי הגישה סביב.   
ההחלטה על הקמת בית ספר ייחודי זה הינה המשך למדיניותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי אשר יזם את ייחודיות בתי הספר והלמידה המתוקשבת. ראש העיר אמר לאחרונה כי העיר יבנה הציבה את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות וממשיכה להוביל בתכנון ויצירת מסגרות חינוכיות מהמובילות והמתקדמות בישראל. הקמתו של בית הספר היסודי החדש משתלבת בתפיסה העירונית ומאפשרת שילוב תכני לימוד חדשים, העמקת החקר והתמקצעות בתחומי האקולוגיה והסביבה תוך דגש חינוכי גם לעשייה חברתית קהילתית המאפיינת את מערכת החינוך העירונית בכללותה”. 
 


פי.סי.חץ