גבאי:

גבאי:

הארגונים הירוקים הם המחושים של המשרד

השר החדש להגנת הסביבה, אבי גבאי נפגש עם ראשי הארגונים הירוקים לפגישת היכרות במהלכה הציגו לו הארגונים את פועלם. בין הנושאים שעלו בפגישה היו טיפול בזיהום אוויר וים, תוכנית לאומית למפרץ חיפה, שינוי אקלים, וקידום חקיקה סביבתית.
השר להגנת הסביבה, אבי גבאי פתח את הדיון ואמר כי “חשוב מאוד שיש ארגונים ציבוריים שמאתגרים את המשרד להגנת הסביבה ואף משמשים מחושים של המשרד. אני רוצה להפיג את החששות שעלו בשבועות האחרונים. מפלגת כולנו ביקשה את התיק להגנת הסביבה מתוך תפישה של הגנה על החלשים. לקידום נושא הדיור יש משמעות סביבתית, חברתית וכלכלית. אני נגד הקמת יישובים חדשים על חשבון השקעה בישובים הקיימים ומאמין כי הפתרונות מצויים בחשיבה מוקדמת, תהליכי עבודה מאוזנים ולא במהלכים אגרסיבייים”. בנוסף אמר השר גבאי כי בכוונתו להפוך את המשרד להגנת הסביבה ליעיל יותר בכל הקשור לאכיפת החוקים הקיימים. בנושא מיכל האמוניה במפרץ חיפה אמר השר גבאי כי “מדובר ברולטה רוסית על חייהם של מאות אלפי תושבי הצפון ואני כבר מזרז את הליכי המכרז הקמת המפעל לייצור האמוניה בדרום”.
נציגי ארגוני הסביבה הדגישו כי עבודתם נוגעת בכל תחומי החיים של אזרחי ישראל וחשוב שהמסרות של שיתוף הפעולה והתאום עם עובדי המשרד להגנת הסביבה תישמר, הם הוסיפו כי “הצלחתו של השר היא ההצלחה שלנו”.
 
*כותרת תמונה - השר גבאי וארגונים הירוקים. צילום משרד להגנת הסביבה


פי.סי.חץ