חניה חינם תוענק לנופשים שיישמרו על ניקיון הכינרת

חניה חינם תוענק לנופשים שיישמרו על ניקיון הכינרת

עשרות משפחות השתתפו בקמפיין החדש של איגוד ערים כינרת “יצאת נקי - יצאת חינם” שהושק לאחרונה בחוף לבנון.

הקמפיין, לעידוד מעורבות הנופשים בשמירה על ניקיון חופי הכינרת, יתקיים בשבתות במהלך כל חודש אוגוסט וחגי תשרי, בחופים לבנון וצינברי לסירוגין. נופשים שיאספו אשפה בשקיות הייעודיות המחולקות בעמדת ההסברה בחוף, יזוכו בדמי החנייה. נציגי איגוד ערים כינרת נכחו בחוף לבנון במהלך השבת וחילקו ערכות הסברה לנופשים ושקיות איסוף ייעודיות לפי סוג האשפה. עשרות משפחות גילו התעניינות ומעורבות ונטלו חלק במבצע כשמילאו שקיות אשפה בפסולת, פלסטיק ובדלי סיגריות ובתמורה - נהנו מחניה חינם. 
יעל סלע, מנהלת אגף חינוך, קהילה והסברה באיגוד ערים כינרת: "שמירה על ניקיון חופי הכינרת הינה ערך עליון בעבודת איגוד ערים כינרת וקיימת חשיבות רבה ליצירת מודעות לנושא. זו הייתה השבת הראשונה לפרויקט בה רבים מנופשי חוף לבנון התגייסו בשמחה למבצע והגיעו עם שקיות מלאות בפסולת, פלסטיק וסיגריות. אנחנו מאמינים שעם התקדמות חודשי הקיץ, תגבר ההיענות ומעורבות הנופשים בכינרת בפרויקט”.
איגוד ערים כינרת הוקם לפני שש שנים, על מנת להנגיש את חופי הכינרת לכלל הציבור בישראל ולהפוך אותה למקום בילוי ונופש מהנה לציבור המבקרים. במקביל לעבודת פועלי ניקיון, עוברים מתנדבים של צוותי הסברה, בימי חג, מועד וחופשים ומעודדים את הנופשים לשמור על הניקיון והסביבה במרחב השהייה שלהם בחוף. בנוסף לאלה, פועל בחופים גם צוות פקחים של יחידת הפיקוח והאכיפה של איגוד ערים כינרת, העוסק באכיפת חוק, שמירת הניקיון, השקט, בטיחות השייט, חניה מוסדרת, איסור נהיגת כלי רכב בחוף הים ועוד בכדי לשמור על הכינרת ולשמור על בטיחות הנופשים.


פי.סי.חץ