אונ’ בן-גוריון תשתתף במשלחת ישראל  לוועידת האקלים בפאריז

אונ’ בן-גוריון תשתתף במשלחת ישראל לוועידת האקלים בפאריז

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הוזמנה להשתתף במשלחת הרשמית שתייצג את מדינת ישראל בוועידת האקלים הבינ”ל בפריז, לצד שני מוסדות נוספים שנבחרו מאקדמיה הישראלית.

בוועידה, שתיערך השנה בין 30 בנובמבר ל-11 בדצמבר 2015, צפויים להשתתף למעלה מ-30 אלף איש מכל רחבי העולם.
בוועידה צפוי להיחתם הסכם גלובלי להתמודדות עם שינויי אקלים והעלייה הדרמטית של פליטות גזי חממה במאה האחרונה, הסכם שיקבע במידה רבה את משטר האקלים החדש בעולם. החלטת האו”ם מוועידת האקלים האחרונה אשר התקיימה בלימה, פרו, קוראת למדינות החברות להגיש למזכירות האמנה יעד לאומי להפחתת פליטות לטווח הארוך וזאת ברבעון הראשון של 2015. ההסכם החדש יחייב את כל המדינות, לרבות ישראל, להכין תוכניות יישום להפחתת הפליטות כחלק מהמאמץ הגלובלי המשותף. 
לצורך גיבוש היעד הלאומי של ישראל, הוקמה ועדה בין-משרדית המורכבת מנציגי כל המשרדים והארגונים הרלוונטיים. הוועדה נמצאת בעיצומה של העבודה במטרה להגיש המלצות לממשלה, לעבוד על נוסח ההסכם שהתקבל ממזכירות אמנת האקלים של האו”ם ולהטמיע בו עמדות ישראליות. כמו כן, מקדם המשרד להגנת הסביבה פעילויות להגברת המודעות הציבורית בכדי לציין את ההיערכות הנעשית בארץ לגיבוש היעד הלאומי והמחויבות הממשלתית, וכן להציג את ההזדמנויות הקיימות מיישום מדיניות מושכלת. 
את הזמנתה להשתתפות בוועידה קיבלה אוניברסיטת בן גוריון הודות למיזם ייחודי בשם “קמפוס ירוק”, דרכו מקדמת האוניברסיטה מיזמים ופרויקטים חברתיים וקהילתיים להעלאת המודעות ותחושת האחריות הסביבתית באוניברסיטה ובקהילות השונות בתוך העיר באר שבע וביישובי הנגב. בשנת 2014 דורגה אוניברסיטת בן-גוריון במקום הראשון בארץ ובמקום ה-24 בעולם בדירוג GreenMetric העולמי מתוך 362 אוניברסיטאות ברחבי העולם. 
לצד מיזם 'קמפוס ירוק' של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, ייצגו את ישראל מוסד שמואל נאמן של הטכניון ובי"ס פורטר ללימודי הסביבה של אוניברסיטת תל-אביב. נציגי האקדמיה הישראלית ישתתפו במהלך הוועידה בדיונים בנושא הפחתת הפליטות על פני כדור הארץ ובהסכמים המתגבשים בין המדינות השונות. בנוסף, הנציגים ישתתפו באירועים הקשורים לקידום שיתופי פעולה ופעילויות בינלאומיות בנושאי חינוך, הסברה ומחקר.
 


פי.סי.חץ