נצרת עילית בדרך להפוך לעיר הירוקה הראשונה בישראל

נצרת עילית בדרך להפוך לעיר הירוקה הראשונה בישראל

אש עיריית נצרת עילית רונן פלוט רוצה ליישם את המיזם ‘כנסת ירוקה’ שהוביל בהצלחה בהיותו מנכ”ל הכנסת בעירו.


 לאחרונה קיים פלוט ישיבת עבודה בנושא עם ישראל דנציגר, מנכ”ל המשרד להגנת הסביבה.
בפתח הדברים הציג ראש העיר פלוט את האני מאמין שלו בנושא איכות הסביבה במובן הנרחב והכולל, לא רק במיחזור אשפה אלא בהכללת כל תחומי הפעילות המוניציפאלית: מחזור נייר, החלפת תאורת הרחובות בנורות לד, מעבר להשקיה חסכונית וידידותית לסביבה, כיבוי אוטומטי של כל המחשבים בסוף יום עבודה, החלפת כל המזגנים הישנים, התקנת פאנלים סולאריים על הגגות ועוד.
“נצרת עילית לא תהפוך ביום אחד לעיר ירוקה, זה לא יקרה מהיום למחר אלא בתהליך מובנה, מושכל ומדורג, שלב אחרי שלב”, הסביר פלוט “אבל נצרת עילית בהחלט מתאימה להיות העיר הירוקה הראשונה בישראל, בכוונתי ליישם זאת לא כסיסמה או סלוגן אלא הלכה למעשה”.
פלוט הוסיף כי מדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת. היות ו”הרשות לבדה לא יכולה לשאת בכל העלויות, המשרד להגנת הסביבה הוא בהחלט שותף טבעי ונכון”. בתגובה הביע דנציגר  נכונות לסייע וקרא לעירייה לקחת חלק במספר מיזמים שהמשרד מקדם בתחום אנרגיה סולרית ומיחזור.
סגן ראש העיר אלכס גדלקין העלה בישיבה שורה של בקשות לטיפול המשרד: פירוק גג האזבסט במרכז רסקו, טיפול במטרד רעש המואזין, מימון התייעלות אנרגטית, פינוי מפגעי פסולת ופתרון קצה לפסולת גזם, הסברה ועוד. המנכ”ל הביע נכונות לסייע והנחה את הגורמים המקצועיים במשרדו לעשות כן.

 


פי.סי.חץ