מעל טון אשפה נאספו במבצע בחופי הכינרת

מעל טון אשפה נאספו במבצע בחופי הכינרת

מעל טון אשפה, עשרות אלפי בקבוקי שתייה מפלסטיק ומאות אלפי בדלי סיגריות, נאספו במבצע “יצאת נקי יצאת חינם” המסכם קיץ שני מוצלח.

 


מבצע “יצאת נקי יצאת חינם”, סוגר קיץ שני בחופי איגוד ערים בכינרת וזה זמן מצוין לסיכום ביניים. בשבת האחרונה לחופש הגדול, צוין סוף השבוע השביעי לפעילות המבצע המוצלח, שהתקיים הפעם בחוף חלוקים של איגוד ערים כינרת. סימן דרך חשוב המעיד על הצלחת הפרויקט הושג עם הגעה לכמויות אשפה מרשימות: מעל טון אשפה נאסף במבצע, עשרות אלפי בקבוקי פלסטיק ומאות אלפי בדלי סיגריות נאספו בפעילות שהתקיימה בחופים חלוקים, דוגית וצינברי, שם מעידים על ניקיון יסודי במיוחד עד לרמת בדלי הסיגריות!
מאות משפחות השתתפו בפרויקט הניקיון, כשמילאו שקיות אשפה בפסולת, פלסטיק ובדלי סיגריות ובתמורה נהנו מדמי חניה חינם.
מסבירני רשות הכינרת חילקו בחופים ערכות הסברה לנופשים ושקיות ייעודיות לאיסוף האשפה (על פי סוג האשפה). באיגוד ערים כינרת מבהירים, כי חופשת הקיץ הסתיימה, אך המבצע יתקיים שוב במהלך חגי תשרי!
ליעד מנדל (32) שהגיע לחוף לבנון במהלך סוף השבוע ונטל חלק במבצע ציין: “אנחנו מבלים הרבה בכינרת במהלך עונת הרחצה, משמח לדעת שיש מי שדואג לטיפוח ושמירה על החופים. הקמפיין העלה למודעות הציבורית את חשיבות ניקיון החופים. אני בטוח, כי מי שלקח חלק בפעילות ידאג בפעם הבאה לשמור על הניקיון. ממליץ לכל החופים בישראל לראות את התוצאות ולאמץ את המבצע”.
לאורך כל ימי הקיץ נרשמו תפוסות גבוהות בחופי הכינרת, גם במהלך סוף השבוע האחרון, פקדו המוני נופשים את החופים. מחדר הבקרה של איגוד ערים כינרת נמסר, כי מעל ל- 35,000 נופשים הגיעו לחופים במהלך סוף השבוע.
יעל סלע, מנהלת אגף חינוך, קהילה והסברה באיגוד ערים כינרת אומרת, כי באיגוד ערים כינרת מרוצים מאוד מההיענות הגבוהה של הנופשים בחופים: “בכל שבוע ניתן לראות, כי יותר נופשים לקחו חלק בפעילות “יצאת נקי יצאת חינם”. המטרה ברורה, מעבר לניקיון החופים בכל סופ”ש. אנו שואפים להגברת המודעות לחשיבות השמירה על ניקיון החופים ולגרום לכך שבעתיד הנופשים יגלו ערנות ואחריות רבה יותר לשמירה על הניקיון סביבם”.


פי.סי.חץ