עמותת אזרחים למען הסביבה זכתה בפרס יו

עמותת אזרחים למען הסביבה זכתה בפרס יו"ר הכנסת

 


חבר הנאמנים של קרן פרס יו"ר הכנסת לאיכות החיים החליט להעניק את הפרס לשנת 2017 לעמותת "אזרחים למען הסביבה" על פעילותה בתחום איכות הסביבה.
במכתב ששלח למנהלת העמותה עו"ד ג'מילה הרדל ואכים כתב יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי הפרס, בסך 30 אלף שקל, יינתן לעמותה "על פעילותכם הברוכה למען הגנת הסביבה". אדלשטיין הוסיף כי הוא מאמין כי "הפרס יהווה מקור עידוד לפעילותכם ויתרום לקידום ולשיפור איכות החיים במדינה". טקס הענקת הפרס ייערך ב-12 בדצמבר באולם נגב בכנסת.
עמותת אזרחים למען הסביבה היא אחד מהארגונים הסביבתיים הראשונים במדינה. העמותה פועלת מאז שנת 1990 ולאורך השנים היא הצליחה להשפיע רבות על המצב הסביבתי, להעלות את המודעות לנושאי איכות הסביבה ובריאות הציבור, ליזום ולקדם חקיקה סביבתית ולהניע תושבים לפעולה. העמותה מנוהלת בשותפות יהודית-ערבית, והיא מעודדת פעילות משותפת של יהודים וערבים למתן מענה לבעיות סביבתיות. חלק ניכר מפעילותה של העמותה מוקדש למאבקים לשיפור איכות הסביבה במפרץ חיפה.
במקביל, זכתה הרצליה בדגל היופי- הדרגה הגבוהה ביותר  בתחרות "קריה יפה בישראל יפה" מטעם המועצה לישראל יפה. “קריה יפה בישראל יפה" היא תחרות שנתית לאיכות חיים וסביבה מקיימת, שבמסגרתה נבדקות עיריות, מועצות מקומיות ואזוריות תוך התייחסות לנושאי המרחב היישובי, אמצעים לשירות הציבור, שטחים ציבוריים, מוקדי שירותים ציבוריים בעלי רגישות סביבתית ואיכות הסביבה.
זו השנה הרביעית שהרצליה משתתפת בתחרות, כאשר בשלוש השנים הקודמות היא זכתה בחמישה כוכבים – מספר הכוכבים המרבי. לפי כללי התחרות, כדי לזכות בדגל היופי, שהוא כאמור הציון הגבוה ביותר בתחרות, על רשות מקומית להשתתף בתחרות במשך שלוש שנים ברציפות. ישוב או רשות מקומית שזכו בדגל היופי יוכלו להתמודד עליו שוב רק בעוד ארבע שנים – כלומר הרצליה תוכל לשוב ולזכות בו רק בשנת 2021.
בטקס הסיום שנערך עם ראשי הרשויות והמועצות שלקחו חלק בתחרות, השתתף ראש עיריית הרצליה, משה פדלון. "הניקוד הגבוה שקיבלנו הוא ביטוי להשקעה הרבה שלנו בטיפוח חזות העיר, בהנגשתה, בשמירה על עקרונות מחמירים של איכות הסביבה וחיזוק האמצעים שאנו מפעילים לקידום השירות הציבורי", אמר ראש העיר.
מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, אמר: "עיריית הרצליה מציבה את שיפור איכות החיים של התושבים כיעד חשוב, וכחלק מכך אנו דואגים שהם ייהנו ממרחב ציבורי אסתטי, בר-קיימא ונגיש”.


פי.סי.חץ