קנס בסך 2.1 מיליון שקל הוטל על כרמל אולפינים

קנס בסך 2.1 מיליון שקל הוטל על כרמל אולפינים

 

המשרד להגנת הסביבה דורש ממנכ"ל קבוצת בז"ן, אבנר מימון, וממנהל החברה הבת כאו"ל (כרמל אוליפינים), אסף אלמגור, דרישת תשלום לאחר הטלת עיצום כספי בסך 2,174,6040 ₪, סכום שעליהם לשלם בתוך 30 יום. זאת בתגובה לסדרת התקלות החמורה שאירעה בספטמבר-אוקטובר 2016, בעקבותיה אף פתח המשרד בחקירה פלילית נגד כאו"ל ובעלי תפקידים בה, בחשד לתפעול לקוי של לפידי החברה והפרות נוספות. 
החקירה נמצאת בעיצומה ובעלי תפקידים רלוונטיים בקבוצת בז"ן ובכאו"ל נחקרו בפועל. החקירות צפויות להימשך בשבועות הקרובים. 
העיצום הכספי הוטל בשל הפרת היתר הפליטה בבקרת הלפיד; אי-העברת דיווחים ותחקירי אירועים הקשורים להשבתת מתקן; ואי הגשת תוכנית מפורטת להתקנת מערכת בקרה והתראה.
המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה את התקלות שאירעו במתקני המפעל בשבועיים האחרונים,  שהובילו להזרמה מוגברת של גזים ללפיד, ובודק אם הייתה הפרה של התנאים. ככל שיתברר כי הופרו במקרים אלו תנאי היתר הפליטה, מבטיח המשרד להפעיל את כל הכלים העומדים לרשותו. 
השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: "לא נסכים להשלים עם דפוס ההתנהלות הפוגענית הזאת, ונמשיך להפעיל את כל הכלים העומדים לרשותנו כדי להגן על הציבור. מי שמזהם ירגיש שזה כואב לו בכיס ומביא אותו גם לחדרי חקירות. זיהמת – שילמת". 
מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר: "הצו שהוצאנו באחרונה לקבוצת בז"ן באשר לחריגות הבנזן ופעולות אחרות שבהן אנו נוקטים, מעידים על הנחישות שלנו להפחית סיכונים סביבתיים לציבור".


פי.סי.חץ