25 חברות ישראליות ידווחו על פליטות הפחמן שלהן

25 חברות ישראליות ידווחו על פליטות הפחמן שלהן

החברות שקיבלו את דרישת הדיווח הן אפריקה ישראל, אלווריון, בנק הפועלים, בנק לאומי, בזק, הריבוע הכחול, סלקום, כלל ביטוח, דלק רכב, קבוצת דלק, דסק"ש, אלביט הדמיה, גיוון אימג'ינג, איי.די.בי, כי"ל, חברה לישראל, כור, מכתשים אגן, מגדל, נייס, אוסם, פרטנר, פז, פריגו

25 חברות ישראליות הנכללות במדד ה-FTSE העולמי יידרשו לדווח על ניהול הסיכונים שלהן סביב ההתחממות הגלובלית. את הדרישה מוציא ארגון ה-CDP, והחברות הישראליות מצטרפות לכ-2,500 חברות בינלאומיות המדווחות לארגון על מדיניות ניהול פליטות הפחמן וניהול הסיכונים הפיננסיים הנגרמים על ידי ההתחממות הגלובלית.
 
ה-CDP, (פרויקט חשיפת הפחמן, Carbon Disclosure Project) הוא ארגון בינלאומי שלא למטרות רווח, המאגד כ-530 משקיעים מוסדיים החברים בו, המנהלים נכסים בהיקף 64 טריליון דולר. הארגון מספק לחבריו מידע על התייחסות החברות הגדולות בעולם לנושא ההתחממות הגלובלית על פי מדדים ברורים בתחומים שונים.    

החברות שקיבלו את דרישת הדיווח הן אפריקה ישראל, אלווריון, בנק הפועלים, בנק לאומי, בזק, הריבוע הכחול, סלקום, כלל ביטוח, דלק רכב, קבוצת דלק, דסק"ש, אלביט הדמיה, גיוון אימג'ינג, איי.די.בי, כי"ל, חברה לישראל, כור, מכתשים אגן, מגדל, נייס, אוסם, פרטנר, פז, פריגו וטבע. על פי סקר שערך ה-CDP בקרב המשקיעים המוסדיים החברים בו בארה"ב, לאי היענות לדרישת הדיווח של ה-CDP יש השפעה על החלטת המשקיעים המוסדיים על החזקת ניירות הערך של החברות.

"המשקיעים והמוסדות הפיננסיים בעולם הולכים ומכירים בהשפעה של ההתחממות הגלובלית על האיתנות הפיננסית של חברות", מסרה נגה לבציון-נדן, נציגת ה-CDP בישראל. "הסיכונים יכולים ללבוש פנים שונות: מעלייה ברמת ההוצאות כתוצאה משינויי רגולציה ברמה הלאומית והבינלאומית, דרך עלויות של פגיעה פיזית בנכסים ובתשתיות והכיסוי הביטוחי הנדרש כתוצאה מאירועי אקלים חריגים שנובעים מההתחממות הגלובלית וכלה בפגיעה במוניטין". 


פי.סי.חץ