המזהמים דורשים הגבלות

המזהמים דורשים הגבלות

פולטות ה- CO2 הגדולות בעולם דורשות הנחיות ברורות מהשלטונות להקטנת רמת הפליטה

בסקר שערכה אקסנצ'ר, חברת הייעוץ העסקי והשירותים הטכנולוגיים הגלובלית, בנושא שינויי מזג האוויר, עולה כי יותר משלושה רבעים מחברות הכימיה, האנרגיה ותעשיית המקורות הטבעיים ברחבי העולם, מצפים מקובעי המדיניות לקבוע בצורה ברורה ועקבית, דפוס שיתמוך בחדשנות טכנולוגית ויקבע מטרות פליטה גלובליות ותקני התייעלות שיעזרו להקטין את רמת פליטת גז החממה.
הסקר, שהתבסס על תשאול של יותר מ-130 מנהלים בחברות משאבים גדולות בתחומי הכימיה, אנרגיה, מוצרי יער, מתכות, מחצבות ותעשיות חיוניות בצפון ובדרום אמריקה, אירופה ואסיה, גילה שבזמן שמנהלים מכירים בחשיבות תפקידם בשינוי האקלים, הם מחפשים פוליטיקאים שיכתיבו פתרונות ע"י מתן מסגרות ברורות, שיסייעו להם לתכנן ולפעול ביעילות.
אחד הממצאים הברורים במחקר הוא שחברות משאבים, הפולטות הגדולות ביותר בעולם שלCO2 , מכירות עכשיו בחשיבות שינויי האקלים לעתיד עסקיהם. הרוב המכריע של המשיבים (87%) אמרו כי הם מחשיבים את שינויי האקלים כאתגר גדול שהחברות שלהם יצטרכו להתמודד איתו במהלך חמש השנים הבאות. 50% מהמשיבים מתייחסים לזה כאתגר עיקרי. 71% מן המנהלים בתעשיית השירותים השיבו כי השינויים האקלימיים הם האתגר העיקרי.
"מחקר זה מראה כי אנו מסמנים כמה דגשים עיקריים בנושא שינויי האקלים. ממשלות, צרכנים, משקיעים ועובדים נוקטים פעולה ומתקדמים צעד אחרי צעד לקראת חוק או כלכלה לא פחמנית", אמר סנדר ואנט נורדנדה, מנהל ראשי בקבוצת המשאבים באקסנצ'ר. "חברות אנרגיה יתמודדו בצורה יסודית עם הזדמנויות חדשות ואתגרים בתחומים שונים של עסקיהם, כולל תכנון וביצוע של אסטרטגיות שינוי אקלים, יישום פתרונות, היצע וביקוש, השתתפות בשווקי פחמן ופיננסיים וכן השקעה בתשתיות פיזיות המתייחסות לעניין אנרגיה".
המחקר מזהה גם הבדלים גיאוגרפים בין המנהלים. לדוגמה: 73% מהמשיבים מארצות האיחוד האירופאי אומרים שהם מתייחסים לפליטת גז החממה כחלק אינטגרלי מעסקיהם, בהשוואה ל 37% מהמשיבים בשאר המקומות. חברות משאבים באיחוד האירופאי מעריכות כי ניהול פליטת הפחמן הוא אלמנט חשוב בביצועי התאגיד שלהם, ולא נטל רגולטורי. יותר מחצי מהמשיבים בארצות האיחוד האירופאי אמרו שהם מתייחסים לפליטת גז החממה כאל נושא תפעולי מרכזי עיקרי, בהשוואה לפחות מ- 40% מהמשיבים באזורים האחרים.
ממצאים עיקריים נוספים: רוב המשיבים רואים בשינוי האקלימי קודם כל גורם סיכון, 56% מהמשיבים אמרו שהם רואים בשינויי האקלים יותר סיכון מאשר הזדמנות עסקית ו 15% אמרו כי הם רואים בשינויי האקלים רק סיכון, ולא הזדמנות.


פי.סי.חץ