חברות ישראליות להשתלב בהפחתת פליטות גזי חממה בסין

חברות ישראליות להשתלב בהפחתת פליטות גזי חממה בסין

ישראל וסין יקדמו שיתופי פעולה בפרויקטי קלינטק בסין, לרבות תחומי המים, החקלאות, והאנרגיה, כך עולה מפגישה שקיים שר התמ"ת בנימין בן אליעזר עם סגן שר האוצר הסיני מר ,Mr. Zhu Guangyao אשר אחראי גם על קרן ה- CDM.

ישראל וסין יקדמו שיתופי פעולה בפרויקטי קלינטק בסין, לרבות תחומי המים, החקלאות, והאנרגיה, כך עולה מפגישה שקיים שר התמ"ת בנימין בן אליעזר עם  סגן שר האוצר הסיני מר ,Mr. Zhu Guangyao אשר אחראי גם על קרן ה- CDM.

יצוין כי ברשות קרן CDM קופה של שמונה מאות מיליון דולר שמגיע מגבייה של 30% על כל פרויקט של הפחתת פליטות גזי חממה בסין. כספי הקרן מחולקים באמצעות מענקים והלוואות לפרויקטים בתחום הקלין-טק ברחבי סין. הקרן מחפשת שותפים בין-לאומיים. 

הקרן גובה מס של 30% על כל פרויקט CDM בסין. CDM הוא מנגנון שמאפשר לחברות במדינות מפותחות לממן פרויקטי הפחתה במדינות מתפתחות.

בן אליעזר סיכם עם סגן שר האוצר הסיני האמון על הפעלת הקרן כי יוגדרו פרויקטים ייעודיים בהם מטפלת הקרן, בהם יעשה שימוש בטכנולוגיות ישראליות בניסיון לעזור בהשגת היעדים הסיניים להפחתת הפליטות. בן אליעזר אומר כי תחום הגנת הסביבה הוא בעל עדיפות עליונה במדיניות הממשלה הסינית ולטכנולוגיה הישראלית ערך מוסף בתחום זה.
 
קידום שיתוף פעולה בתחום כה קריטי למעצמה הכלכלית השנייה בגודלה בעולם, הינו אינטרס עליון של ישראל החורג מעבר לכלכלה.

עוד אומר שר התמ"ת כי לאחר שיחותיו עם הבכירים הסיניים "אין ספק כי היכולות הטכנולוגיות של ישראל יהוו את הבסיס לשותפות רבת הערך עם מעצמת ענק זו".

כמו כן חתם השר הסכם עם מנהל ה CNCA סאן דאווי (San Dawei), גוף ההתעדה והסמכה הסיני על הסכם אשר יאפשר למכון התקנים לפעול מול גופים מקבילים בסין.










פי.סי.חץ