נגב הצטרפה למועצה הישראלית לבניה ירוקה במעמד פלטינום

נגב הצטרפה למועצה הישראלית לבניה ירוקה במעמד פלטינום

משקיעה משאבים ניכרים בפיתוח וביישום תפישת השמירה על איכות סביבה

קבוצת  'נגב', המובילה בישראל סטנדרטים חדשים בייצור ובשיווק מוצרים ופתרונות עיצוב מתקדמים לבנייה ולשיפוץ הבית, משקיעה משאבים ניכרים בפיתוח וביישום תפישת השמירה על איכות סביבה.
החברה הצטרפה לאחרונה כחברה מייסדת, למועצה הישראלית לבניה ירוקה במעמד פלטינום. המועצה מכירה באחריות ובהשפעה שיש למעשה ידי אדם על הסביבה ועל תחום הבנייה בפרט. הצטרפותה למועצה מלמדת על החשיבות הרבה שמייחסת לכך החברה, בראשותו של אבי מוטולה, המנכ"ל, והיותה בן פורצי הדרך לקידום נושא הבניה הירוקה גם בראיה הציבורית והלאומית.
'נגב' נרתמה ואף מובילה שינוי בגישה וביישום טכנולוגיות בניה מתקדמות, מתוך התחשבות באדם ובאדמה. זאת ועוד, בימים אלו פועל המפעל לקבלת תו ירוק ממכון התקנים לכל מוצריו הממותגים בשם 'NOVO'.
החברה, נציגתה הבלעדית של חברתMAPEI  האיטלקית בישראל, מייבאת דבקים ירוקים להדבקת אריחים על משטחים קשים. בנוסף, בשטח המפעל בירוחם ממוקם מפעל מחזור, הממחזר למעלה מ- 96% מחומרי הגלם, כולל מים ואבק. החברה מקפידה על שימוש בחומרים שאינם רעילים או מזהמים, דוגמת קדמיום, ומייבאת חומרי גלם העומדים בתקנים המחמירים ביותר.
עוד מקדמת החברה פתרונות לשימוש במים אפורים (שימוש חוזר במי הכיור והמקלחת להדחת אסלה או השקיה), אך בשל הדאגה לבריאות הציבור טרם נימצא בארץ פיתרון המקובל על כל הרשויות ואף החלה לייצר אריחים דקים בעובי 7.5 מ"מ, המותאמים לשיטת הבניה הישראלית (לעומת 10 מ"מ הקיים בשוק). ייצורם חוסך בהובלת חומרי גלם ומשאבים, כמו גם בשימוש באנרגיה ומאפשר הפחתת הזיהום בייצור ובפליטת פחמן דו חמצני.


פי.סי.חץ