הושק הבניין האקולוגי עזורי אקו-טאואר

הושק הבניין האקולוגי עזורי אקו-טאואר

הבניין נחנך במעמד השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הנהלת חברת האחים עזורי, מומחי בניה ירוקה והנהלת חברת מטריקס

יזמי פרויקט "אקו טאואר" - חברת "אחים עזורי", בשיתוף עם "נקרה החזקות", השיקו לאחרונה את מגדל המשרדים האקולוגי ופרויקט המשרדים הראשון בת"א בעל תו תקן ירוק. הבניין נחנך במעמד השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הנהלת חברת האחים עזורי, מומחי בניה ירוקה והנהלת חברת מטריקס.
שלב א' של הבניין החלוצי, בעל תקן LEED זהב לבניה ירוקה, אוכלס על ידי הדיירים הראשונים שבחרו בו כמשכנם: חברות ג'ון ברייס הדרכה, המי"ל (המרכז הישראלי לניהול) ו- GreenTech College – הנמנות על חטיבת ההדרכה של חברת ה- IT מטריקס. קומת הקרקע תאוכלס ע"י הזכיין הישראלי של מרצדס.
היקף ההשקעה בבניין, המוקם על פי עקרונות מחמירים של בניה ירוקה, הוא כ-200 מליון שקל. שלב א' מונה 7 קומות בשטח של 7,000 מ"ר וכן חניון תת-קרקעי בן 6 מפלסים. בשלב ב', ששיווקו יחל בימים אלה, ייבנו 14 קומות נוספות.
קירות הפנים במשרדים הפונים לחוץ הם שקופים כדי לאפשר ליותר אור לחדור גם למעגל הפנימי יותר של המשרדים או כיתות הלימוד. לקירות הפנים שאינם מחומר שקוף, נעשה שימוש בצבעים מופחתי חומרים רעילים. לשוכרי המשרדים ממתינים חיסכון רב בחשבונות החשמל והמים. על פי דיווחי האחים עזורי הבניין חוסך 70 אחוז מים על ידי מערכות למחזור מים – שימוש חוזר ב-18,000 ליטר ליום ממי המזגנים להדחת השירותים בקיץ. בחורף, איסוף 100 ממי הגשם מהגגות. כל הברזים מצוידים בחסכמים ומכלי הדחה בעלי ברזים כפולים. סה"כ יחסוך הבניין כחמישה מיליון ליטר מים בשנה.
גלעד ארדן, השר להגנת הסביבה, אמר: "אני מברך את חברת אחים עזורי על היוזמה ואת חברת מטריקס וחטיבת ההדרכה שלה על אכלוס הבניין הירוק. האקו-טאואר מסמל מגמה שהמשרד לאיכות הסביבה מעוניין לקדם. תחום הבניה הוא אחד התחומים החשובים במדינת ישראל גם כמנוע צמיחה וגם כקטר כלכלי, במיוחד בעידן שבו 90% מהזמן האנשים שוהים בתוך מבנים. בניה ירוקה מגלמת יתרונות כלכליים רבים, החל מחסכון בצריכת החשמל, צריכת המים, שימוש בחומרים ממוחזרים, שימוש באור טבעי, עידוד נסיעה ברכבים ירוקים ואופניים ועוד. כל אלו הופכים את מקום העבודה לנעים יותר כך שלאנשים יותר כיף להגיע למקום העבודה, הם בריאים יותר והפריון עולה".


פי.סי.חץ