חמישה בתי ספר נוספים הוסמכו לירוקים בדימונה

חמישה בתי ספר נוספים הוסמכו לירוקים בדימונה

נכון להיום, 7 בתי ספר בעיר מתוך 12 קיבלו הסמכה לבית-ספר ירוק

שנתיים אחרי ששני בתי ספר בעיר הוסמכו לירוקים, אושרו לאחרונה עוד חמישה בתי ספר בדימונה להסמכה על-ידי המשרד להגנת הסביבה, במסגרת פרויקט "דימונה בת קיימא" אותו מובילה עיריית דימונה ועמותת נגב בר קיימא. 
בשנת הלימודים הנוכחית הושמה לה למטרה מרכזית הסמכת כלל בתי הספר בדימונה. נכון להיום, 7 בתי ספר בעיר מתוך 12 קיבלו הסמכה לבית-ספר ירוק. חמשת בתי-הספר הנותרים יגישו במהלך השנה בקשה להסמכה מהמשרד. הסמכת כלל המוסדות הינה חלק ממדיניות עירונית להיות העיר הראשונה בארץ שכלל בתי-הספר שבה קיבלו הסמכה ופועלים למען התחום הסביבתי. 
בלהה גבעון, מנכ"ל עמותת נגב בר קיימא, ציינה כי באמצעות הפעילות החינוכית נושאי סביבה מקבלים משנה תוקף במציאות העירונית בעיר: "תהליך ההסמכה מעודד את התלמידים והמורים למעורבות חברתית ולקיחת אחריות על הסביבה. מוסדות אלו מובילים שינוי חברתי סביבתי ומהווים דוגמא למוסדות אחרים בסביבתם". 
ראש מנהל חינוך בעיריית דימונה, משה נחום מאמין כי "יש בכוחו וביכולתו של החינוך להוביל לשינויים תפיסתיים התנהגותיים וחברתיים. בדימונה, איכות הסביבה היא לא רק סיסמא שנכון להתהדר בה איכות הסביבה הינה דרך חיים וככזו יש לחנך אליה לא רק באמצעות למידה עיונית אלא בעיקר דרך דוגמא אישית ושינוי אורחות חיים". 


פי.סי.חץ