מפעל שהזרים חומר מסוכן לביוב נקנס ב-376 אלף ש'

מפעל שהזרים חומר מסוכן לביוב נקנס ב-376 אלף ש'

בית המשפט השלום בראשון-לציון גזר על חברת גימת השחרות, על בעל המניות בה, שמואל ויינשטיין, ועל יורם פיינר, מנהל הייצור במפעל - קנס של 376,00 שקל (300 אלף למפעל ו-76 אלף לנאשמים) וקיבל בכך את עתירת המשרד לאיכות הסביבה נגד החברה. מעבר לקנס חייב בית המשפט את החברה הנאשמת לחתום על התחייבות של 200 אלף שקל שלפיה היא לא תעבור על חוק המים במשך שנתיים.

נגד הנאשמים הוגש כתב אישום ובו ייחסה להם התביעה עבירות על חוק המים ותקנותיו המתייחסות לזיהום מים על-ידי מתכות ומזהמים אחרים, על הפרת היתר הרעלים ועל הפרת תנאי רישיון העסק. בית המשפט קבע כי הנאשמים הזרימו בין השנים 2000-2004 לביוב חומרים מסוכנים בריכוזים גבוהים המסכנים למעשה חיי אדם, וזאת בניגוד לחוק.
בגזר הדין כתב השופט אברהם הימן כי "איכות החיים בחברה בה אנו חיים כחברה מודרנית, מתועשת ולכאורה מתקדמת הולכת בצעדי ענק לעבר אבדון. משום כך אני סבור כי על בית המשפט להחמיר בענישה. היא תביא לשתי תוצאות מיידיות: היא תרתיע את הנאשמים העומדים לדין, ותרתיע נאשמים בכוח בהעברת מסר ברור וחד-משמעי כי אלה הפוגעים בחיינו תוך זילזול בהם על-ידי פגיעה בסביבה ייענשו בכל חומרת הדין. גילוי אפס סובלנות למזהמי הסביבה יבהיר כי הגענו לקצה גבול היכולת לספוג את ההרס שלה".

 


פי.סי.חץ