8 חברות ישראליות דורגו במדד 100 חברות הקלינטק המובילות בעולם

8 חברות ישראליות דורגו במדד 100 חברות הקלינטק המובילות בעולם

דירוגן נקבע בהתאם לחוות דעת מצד פאנל מומחים בינלאומי מתחום הקלינטק

שמונה מתוך מאה החברות המובילות בעולם בתחום הקלינטק הן חברות ישראליות. כך קובע אינדקס 100 - גלובל קלינטק (Global Cleantech 100) של פירמת קלינטק גרופ היוקרתית, המפרסמת זו השנה הרביעית את רשימת 100 החברות הפרטיות המובילות את הענף. 
האינדקס, אליו מוגשות למעלה מ- 6,000 מועמדויות שדירוגן נקבע בהתאם לחוות דעת מצד פאנל מומחים בינלאומי מתחום הקלינטק, מאתר את 100 החברות החדשניות והמבטיחות ביותר בתחום האנרגיה החכמה, טכנולוגיות מים ושפכים וכדומה, שלהן היכולת והפוטנציאל להתמודד בגאון עם האתגרים הטכנולוגיים של המחר בתחומי הסביבה.
ישראל היא אחת מבין 13 מדינות בלבד, שהשתלבו באינדקס 100. רשימת החברות הישראליות הנכללות ברשימה היוקרתית, כוללות את Emefcy שפיתחה טכנולוגיה מתקדמת לטיפול בשפכים עירוניים ותעשייתיים והפקת חשמל מהם; Cellera שפיתחה ממברנות נטולות פלטינה לתאי דלק, מה שמוזיל את עלות הייצור שלהם בצורה משמעותית; Kaiima העוסקת בפיתוח והשבחה גנטית של זרעים לגידולי מזון ואנרגיה; Panoramic Power שפיתחה מערכת ניהול אנרגיה חדשנית, המנטרת את החשמל שצורכים מכשירים שונים ברשת ובכך מסייעת לארגונים ורשתות לנהל בצורה יעילה יותר את החשמל שלהם; Takadu שפיתחה תוכנה מתקדמת לניטור דליפות וייעול השימוש במערכות מים ואת TIGI, שפיתחה מערכת מתקדמת לקצירת אנרגיה ממתקנים תרמו סולאריים ולניצול מיטבי שלהם – גם במצבים של קור קיצוני. 
לרשימה המכובדת ניתן להוסיף גם את BrightSource הפועלת בתחום התרמו סולארי ופיתחה טכנולוגיה ייחודית המוזילה את עלות הפקת החשמל במתקנים תרמו-סולאריים בינוניים וגדולים, כמו גם את SolarEdge שפיתחה מערכת חדשנית המאפשרת ייעול הפקת החשמל מאנרגיית השמש בטכנולוגיה פוטוולטאית. שתי החברות האחרונות אמנם רשומות בארה"ב, אך מציגות למעשה טכנולוגיות פרי פיתוח ישראלי.
האינדקס היוקרתי,הציב את ישראל במקום השני בעולם וציין כי אם מסתכלים על הריכוז של החברות בתחום הקלינטק ביחס לגודל האוכלוסייה, ישראל היא ללא ספק "תופעה" או "מדינה בולטת על פני השאר". הפרסום של Cleantech Group מציין לחיוב את ישראל, החדשנות והמובילות המאפיינת את תעשיית הקלינטק החכמה בה. על פי האינדקס, ישראל מצטיינת בשתי הקטגוריות המובילות בדירוג: חדשנות ומיקוד וההתאמה של המוצרים לקהלי היעד והשווקים השונים.


פי.סי.חץ